2006 /  2007 /  2008 /  2009 /  2010 /  2011 /  2012 /  2013 /  2014 /  2015 /  2016 /  2017 /  2018 /
Jaanuar /  Veebruar /  Märts /  Aprill /  Mai /  Juuni /  Juuli /  August /  September /  Oktoober /  November /  Detsember /

Kogemusi hankimas korvpallimekas

Eelseisva hooaja esimese ettevalmistuse tsükli lõpetuseks oli seitsmel Erkmaa Korvpallikooli kasvandikul võimalus osaleda Leedus toimunud korvpalli noortelaagris "Athletes in action".

28.juunis kuni 1.juulini Kaunases toimunud laagri peamine eesmärk oli noorkorvpallurite individuaalsete mänguoskuste parandamine. Laager toimub koostöös ameeriklaste "Atheletes in action" ja leedulaste "East Players" organisatsioonide vahel. Üheteistkümmnendat korda toimunud laagris harjutati peamiselt USA treenerite (Rocsoe Migliore, D.Komalsky, Phil Gephart) ja Leedu poolse eestvedaja Klemensas Patiejunase juhendamisel, keda assisteerisid leedulastest tegevkorvpallurid. 14- kuni 18-aastaste laagris osales poolsada korvpallurit, Erkmaa KK poisid olid ainsad mitte leedukad.

Eelkõige soovisime poistele pakkuda võimalust treenida teiste treenerite juhendamisel, teises keskkonnas ja teises keeles. Samuti tekitada poistes võrdluskoht senise treenimisega.

Foto: P.Jürgens Treeningud toimusid valdavalt inglise keeles, poisid said aimu ka leedu ja vene keelest. Kõigile jäid meelde humoorikad ja motiveerivad treenerid.

Tom: "Treenerid tegid nalja, aga olid ka karmid. Treeningutel räägiti palju, sealhulgas, et Ameerika korvpallis suheldakse rohkem. Nii tuli ka osades harjutustes ka endal kõva häält teha."

Kaspar Erik: "Trennid olid väga head. Kõige raskem oli minu jaoks seljaga pöörded ning endast vanemate ja tugevamate vastu mängimine."

Karl Hendrik: "Kuna olen suur Leedu ja USA korvpalli austaja, siis oli laager minu jaoks väga huvitav. Igat trenni tuli võtta nagu oma viimast ja tundus, et sellega polnud ühelgi poisil probleeme."

Foto: P.Jürgens Joosep Henrik: "Laager oli kindlasti huvitav, seda just humoorikate treenerite ja võõrkeelte arendamise võimaluse pärast. Trennid olid sisukad ja väsitavad, aga oli ka rohkelt "drille", mida oleme teinud ka trennides Tartus."

Norman: "Laager oli lahe, trennid olid väga sisukad ja põnevad. Treenerid olid ägedad ja motiveerivad."

Marten Oliver: "Laager oli väga huvitav vaheldus kodus-Tartus treenimisele. Positiivne oli treenerite suhtlemine, nad rõhusid sportlaste heale tujule (motiveerivad) ning proovisid seeläbi ka võimalikult palju mängijaid harida korvpalli teadmistes ja oskustes. Kaastreenijad olid samuti vägagi motiveeritud ja andsid endast kõik, et edasi areneda. Just see teebki trenni nauditavaks - kui kõik on pühendunud ja naudivad trenne."

Carlos: "Treeningud olid pikad ja rasked, aga mulle meeldis. Sain palju uusi teadmisi. Kõige rohkem üllatusin, et treenerid olid väga head ja et kaaslased ei olnudki nii tugevad kui olin arvanud."

Foto: P.Jürgens Lisaks igapäevasele treenimisele oli poistel hea võimalus osa saada U19 maailmameistri-võistlusteks valmistuvate Leedu ja USA koondiste mängust.

6000 pealtvaataja üllatuseks päris mänguks ei läinud ning Leedu seljatas kindlalt USA koondise 108:75. Positiivsena jäid meelde leedukate meeskondlik mäng ja pealtvaatajate tormiline kaasaelamine.

Laager oli töine ning pakkus poistele palju häid emotsioone ning ühine soov oli selles uuesti osaleda.

05.07.2011
ERKMAA KORVPALLIKOOL