2005 /  2006 /  2007 /  2008 /  2009 /  2010 /  2011 /  2012 /  2013 /  2014 /  2015 /  2016 /  2017 /  2018 /
Jaanuar /  Veebruar /  Marts /  Aprill /  Mai /  Juuni /  Juuli /  August /  September /  Oktoober /  November /  Detsember /

Võõrtööjõud leevendab korvpallurite põuda

Kalev tahab tuua nelja välismaalase kõrvale viiendagi, et olla eurosarjas konkurentsis.

Kuigi enamik Eesti klubisid lubab arendada oma noormängijaid, kahandab korvpallurite nappus valikuvõimalust ja abijõudu tuleb otsida välismaalt.

Kalev/Cramole seab heitlemine Euroopa tugevuselt teises sarjas ULEB Cup erinõuded ja Tallinna klubi juhi Ivar Valdmaa sõnul tuleb koostada löögijõuline meeskond. Haaret avardab 15 miljonilt kroonilt 20 miljonini kasvanud eelarve.

“Tahame teha meeskonna nii tugevaks kui võimalik, otsime veel keskmängijat, kes täiendaks ja abistaks korvi all Travis Reedi,” lausus Valdmaa.

Valga ja Dalkia täienesid

Kalevi tugitala Reed võttis USA-st kaasa mängujuhi Marlen Parmeri, keda peatreener Veselin Matic tahab kuu aega proovida. Juhendaja loodab abi ka bosnialasest ääremängijalt, mullu Podgorica Buducnostiga Montenegro meistriks tulnud Bojan Pelkicilt ja Eesti viisat ootavalt serblaselt Vladimir Vuksanovicilt, kes mängis Venemaa kõrgliigas Surgutis.

Praeguse seisuga tugevdab kümmet meistriliiga meeskonda 17 välismängijat. Uue palluri sai Valga Welg, mullugi kaasa löönud leedulane Šarunas Skadas kutsus USA-st ülikoolikaaslase Phillip Taylori.

“Korvi alla on jõudu vaja,” ütles Welgi peatreener Jaanus Liivak, kes tahab enne lõpliku otsuse langetamist ameeriklast mängimas näha.

Alguses eestlastele tugineda kavatsenud Dalkia juhtkond otsustas palgata Saulius Dumbliauskase. Mullu Tartu Faustos pallinud leedulane avaldas ise soovi Tiit Soku käe all mängida.

“Kuna Viljar Veski läks ära, hakkas meie edurivi lonkama,” ütles Dalkiat haldava Audentese spordiklubi juht Peeter Tishler, kelle sõnul tuleb meeskonnale Nybiti asemele uus nimesponsor.

Mullu kolme välismaalase toel meistriliigas pronksmedali pälvinud Fausto jätkab kahe leedulase, Augenijus Vaskyse ja Osvaldas Macernisega. Kuna Faustoga liitusid endised kalevlased Tanel Kaljula ja Erik Dorbek, leidis mänedžer Rauno Kiisk, et esialgu rohkem välisabi ei otsita.

“Igas liinis on mehed olemas, korvi all püüame Ardo Ärmpalu ja Ando Tagametsaga hakkama saada,” lausus Fausto peatreener Jüri Neissaar.

Järelkasvu koolitajad

Vähemalt ühe välismaalase abi vajab ilmselt ka Rapla uue nimega meeskond BC Kraft Mööbel, mille juhendajaks sai USA ja Dominikaani kodakondsusega Ozell Wells. “Eelistan, et üle kahe välismaalase meeskonnas ei mängiks,” ütles agent Maarten van Gent, kelle idee oli Wellsi värbamine. Kümme aastat tagasi nii Eesti koondise kui ka Kalevi peatreener olnud hollandlane soovitab kujundada meeskonnast järelkasvu taimelava.

Rakvere Tarvase peatreener Andres Sõber on vana tuttava James Alleni ja uue ameeriklase Dwayne Smithiga rahul, kehva kehalise treenitusega Tito Spasojevicit tahab veel katsetada.

Pirita meeskond lõi USA üliõpilasliiga esimeses divisjonis mänginud Sammy Sharpiga käed, leedulase Šarunas Veliuse palkamist veel kaalub.

Vaid kaks meeskonda stardivad meistriliigas Eesti korvpalluritega. TTÜ peatreener Aivar Kuusmaa ei näe esialgu võõr-mängija toomiseks vajadust. Pärnu juhendaja Indrek Ruut tahab keskenduda kaasmaalaste arendamisele.

Veski näitab end Hispaania klubile

Eesti kõige pikakasvulisem korvpallur, 215 cm pikkune Viljar Veski sõitis kolmapäeval Alicantesse, kus näitab oma või-meid Hispaania esiliigaklubile.

Veski esindaja on Leedu agentuur Sports Development Group (SDG), kellega koostööd tegev Heino Enden ütles, et Alicante klubi huvitus 22-aastasest sihvakast eestlasest. “Arvan, et Viljar astus õige sammu, sest Eestis lubati temaga tegeleda, aga ta istus nii Rakveres kui ka Nybitis enamasti pingil,” lausus Enden ja lisas, et rohkem oskavad selgitada agentuuri esindajad.

1. septembrini SDG juhina töötanud Martinas Purlys ütles, et ei tegele enam Veski-teemaga. Ka SDG uus juht Egidijus Mikalajunas väitis, et pole Eesti korvpalluri värbamisega eriti kursis.

Mullu Dalkia/Nybitis olnud Veski harjutas suvel TTÜ meeskonnas Aivar Kuusmaa käe all. “Kui ta saab end välisklubis proovile panna, siis miks mitte minna,” ütles Kuusmaa.

Andrus Nilk, EESTI PÄEVALEHT

Audentese SK