2006 /  2007 /  2008 /  2009 /  2010 /  2011 /  2012 /  2013 /  2014 /  2015 /  2016 /  2017 /  2018 /
Jaanuar /  Veebruar /  Marts /  Aprill /  Mai /  Juuni /  August /  September /  Oktoober /  November /  Detsember /

Erkmaa KK seljatas Tartus kõik vastased

Tartus jõudis pühapäeval, 3. juunil lõpuni kaks päeva väldanud rahvusvaheline noorte (s 1998. a. ja hiljem) korvpalliturniir "Meiega Meistriks", kus esikoha pälvisid korraldajate Erkmaa korvpallikooli poisid.

Finaalmatš Panevežyse Antarise eakaaslastega, keda juhendab sama linna esindusmeeskondagi tüürinud Audrius Prakuraitis, kujunes tõeliseks maiuspalaks, sest esikoha selgitamiseks läks vaja koguni lisaaega. Kohtumise avapoolaeg lõppes viigiliselt 21:21, samuti võrdse skooriga 32:32 sai otsa normaalaega. Kahe lisaminuti jooksul viskasid treener Aivo Erkmaa õpilased leedulastele kolm vastuseta punkti.

Otsustava mängu õhustikule andsid tublisti juurde spordiklubis Finess Nele Varendi käe all harjutavate väikeste võimlemistüdrukute etteasted ning rohkearvuline publik - sadakond kaasaelajat andsid lärmakuselt silmad ette nii mõnelegi Eesti meistriliiga mängule.

"Meiega Meistriks" kolmanda koha saavutas BS Riga (treener Reinis Zabergs), kes alistas samuti tasavägises kohtumises 38:30 Tallinna SK Altiuse (treener Jevgeni Gurjanov). Viienda koha hõivas teise Läti külalisvõistkonnana osalenud Cesis (treener Vladimirs Kiselovs) 70:38 paremusega kaheksa poisi rammul toimetanud Rapla KK (reener Indrek Ruut) üle.

Turniiri sümboolsesse viisikusse ehk All Starsi valiti võidumeeste Erkmaa korvpallikoolist Carlos Jürgens ja Hugo Erkmaa, samuti Jokubas Žižiunas Panevežysest, Nikolajs Zotovs BS Rigast ja Vadim Gurjanov SK Altiusest. Võistkondi autasustas kahekordne Eesti korvpallimeister Vallo Allingu, pallurihakatiste rõõmuks viibis autasutamistseremoonial kohal teinegi tuntud mängumees Valmo Kriisa.

Enne finaalmängu toimunud viskevõistlusel saavutasid Erkmaa KK ees esikoha Altiuse poisid.

Turniiri korraldajate tänu kuulub AND1-le, Tartu linnale, Tartu kultuurkapitalile, Eesti kultuurkapitalile, Hasartmängumaksu nõukogule, Fermacellile. Eraldi kiitust väärivad Terve Maja ja Peeter Lossmann, Kroonpress ja Andres Kull, Ruut Disain ja Allan Räim ning kõik lapsevanemad.

Turniiri kõikide mängude tulemused ja statistika on nähtavad kodulehe alajaotuses Meiega Meistriks.

ERKMAA KORVPALLIKOOL

JES-BASKETBALL