TERVE MAJA

iSport

TARTU LINN

Kitsing tegi suurepärase mängu ja aitas Trento Serie A noorteturniiri võiduni

Itaalia kõrgliigaklubide U18 meeskondade turniiri „Lega Basket Serie A Next Gen Cup” finaalis tegi Kaspar Kitsing suurepärase esituse ja aitas koduklubi Trento Aquila Basketi 78:64 võidule Reggio Emilia üle.

Kitsingu vabavisetest 2:0 juhtima läinud Trento kaotas avaveerandi 19:25, kuid pääses poolajapausiks ette 49:45. Trento tegi otsustava vahe sisse kolmandal veerandajal, kui Reggio Emilial lasti visata vaid 4 punkti enda 19 vastu. Viimasel veerandil suutis Reggio Emilia küll kaotusseisu vähendada, kuid Trento hoidis eduseisu kindlalt enda käes.

Algviisikus alustanud Kitsing viibis väljakul kauem kui keegi teine – 34 minutit – ning viskas selle ajaga oma meeskonna parimana 18 punkti (kahesed 6/11, kolmesed 0/6, vabavisked 6/6). Lisaks kogunes 17-aastase tagamängija arvele 5 lauapalli, 4 resultatiivset söötu, 4 pallikaotust ja üks isiklik viga. Reggio Emilia mängijad tegid tema takistamisel 4 viga.

Reggio Emilia parim oli üleplatsimehena 21 punkti visanud Nicolo Dellosto.

Kitsing nimetati turniiri parimaks sööduandjaks. Turniiri väärtuslikuima mängija tiitli sai Filipiinide päritolu Dalph Adem Panopio.