Erkmaa Korvpallikool
      Korvpallikool            Dokumendid            Treeningud            Kontakt        
Treenerid

Mängijad välisklubides

Tulemused

Basket Unites

Lurich Cup

Meiega Meistriks

Rising Stars

Erkmaa Suvekursus

Galerii

Uudiste arhiiv

AS KROONPRESS

TERVE MAJA

iSport

TARTU LINN

Gregor Kuuba siirdub mängima Itaaliasse

Gregor Kuuba Algaval hooajal siirdub piiri taha korvpallimängu oskuseid arendama veel üks Erkmaa Korvpallikooli kasvandik: Gregor Kuuba. 14-aastane ja 194cm pikk tagamängija astub järgmise sammu karjääris, liitudes Kesk-Itaalias Toscana maakonnas tegutseva Livorno Don Bosco klubiga. Samas klubis ootab Kuubat ees teinegi Erkmaa Korvpallikooli kasvandik Kirill Koršunov, kellel on Itaalias käsil neljas hooaeg.

Seitse aastat tagasi Erkmaa Korvpallikoolis alustanud Gregor Kuuba on treenerite Rauno Kiuru ja Aigar Kuke käe all treenides aasta-aastalt teinud arengus sammu edasi. "Gregor on töökas ja sihikindel noormees. Mul on hea meel, et ta saab end proovile panna tugevamas konkurentsis," lausus Rauno Kiuru. Erkmaa KK peatreener Aivo Erkmaa lisas, et Kuuba on kahtlemata üks mängijatest, kellele on otsitud võimalust siirduda välismaale.

Erinevates vanuseklassides mängides kandis Gregor Kuuba enamasti meeskonna liidri ja skooritegija koormat ja see pole jäänud märkamata ka vastastele. Ühes tähelepanuväärsema esituse pakkus noormees Euroopa Noorte Korvpalliliiga (EYBL) kohtumises Rooma Stella Azzura (Itaalia) vastu, kostitades vastaseid 30 punktiga. Korralik partii aitas Gregor Kuubal ennast paremini nähtavaks muuta ning sellele järgnes kohe suvel kutse Bassanosse, kus ta käis oma oskusi näitamas sealse klubi treeneritele.

Välislepinguni jõudis hooajaga 10 cm pikemaks kasvanud Kuuba läinud suvise noorte talentide treeninglaagri Erkmaa Suvekursus järel. Nüüdsest treener Roberto Russo käe alla Livornosse siirduv Kuuba leiab juhendaja sõnul Don Bosco klubi näol endale kindlasti koha, kus on hea võimalus areneda korralikuks mängijaks. Suurepäraseks eeskujuks on selles kahtlemata klubikaaslane Kirill Koršunov.

Tänaseks on leidnud tee piiri taha peaaegu korvpallivõistkonna jagu Erkmaa Korvpallikooli kasvandikke. Lisaks tänavu Itaaliasse siirdunud Gregor Kuubale ja Karl Markus Poomile on varasemalt leidnud endale püsiva treenimis- ja mängupaiga välismaal ning püsivad valitud kursil Arnold Mitt, Kaspar Treier, Hugo Erkmaa, Kirill Koršunov, Kaspar Kitsing ja Carlos Jürgens.

Erkmaa Korvpallikool
25.09.2018   Liitu meiega Facebookis

    


Online uudised


Järgmine mäng
Lähiajal mänge ei ole!


Kalender

BASKET.EE

BBBL

FIBA Europe

EUROLEAGUE

EUROBASKET

VTB UNITED LEAGUE

JES-BASKETBALL

Kell on 17:23 ning hetkel on lehel 199 külastajat
 Lehe valmistas Maarja Tarkvara