Järjekordne Erkmaa KK kasvandik siirdub piiri taha
Karl Markus Poom / Erkmaa Suvekursus Erkmaa Korvpallikooli 14-aastane ja 190 cm pikk tagamängija Karl Markus Poom jätkab korvpallurikarjääri Itaalias.

Eelmisel hooajal Eesti U14 vanuseklassis parimaks mängijaks tunnistatud Poom liitub Itaalia klubiga Pallacanestro Moncalieri, mis kuulub PMS Basketball süsteemi.

Kuus aastat tagasi Tartus Erkmaa Korvpallikoolis treeninguid alustanud Karl Markus Poomi uue koduklubi noortevõistkonnad mängivad Itaalia kõrgeimas ehk Eccellenza grupis. PMS Basketballi noortesüsteemist on saanud tuule tiibadesse teinegi Erkmaa KK kasvandik, Kaspar Treier.

Viimane krooniti 2017. aasta kevadel oma klubiga Itaalia U20 vanuseklassi meistriks ning valiti finaalturniiri kõige väärtuslikumaks mängijaks.

Nüüd Itaaliasse siirduv Karl Markus Poom jäi saapamaa treeneritele silma suvel Vinni spordikompleksis korraldatud treeninglaagris Erkmaa Suvekursus. Tartlane tunnistati seal juhendajate poolt enim silma paistnud mängijaks.

Laagris peetud kontrollmängus näitas Poom säravat minekut: ta viskas 24 platsil viibitud minutiga 26 punkti. 13 teele saadetud viskest läbisid korvirõnga 11 (tabavusprotsent 84).

Kolm viimast aastat treenerite Rauno Kiuru ja Aigar Kuke käe all harjutanud Karl Markus Poomi saavutuste hulka kuuluvad hõbemedalid Eesti meistri- ja karikavõistlustelt. "Itaaliasse siirdumisega astub Karl Markus olulise ja väärtusliku sammu arengus edasi," lausus Rauno Kiuru.

"Tunneme rõõmu, et meie korvpallikooli kasvandikest seitsmendana piiri taga korvpallurikarjääri jätkaval noormehel selline võimalus avanes. Mängijate liikumised aste astmelt järgmisele tasemele on tunnustus nii treenerite tööle kui ka korvpallikooli tegevusele tervikuna," märkis Erkmaa KK peatreener Aivo Erkmaa.

Välismaal on endale treenimis- ja mängupaiga varasemalt leidnud ning püsivad valitud kursil Erkmaa KK kasvandikud Arnold Mitt, Kaspar Treier, Hugo Erkmaa, Kirill Koršunov, Kaspar Kitsing ja Carlos Jürgens.