Erkmaa Korvpallikool
      Korvpallikool            Dokumendid            Treeningud            Kontakt        
Treenerid

Mängijad välisklubides

Tulemused

Basket Unites

Lurich Cup

Meiega Meistriks

Rising Stars

Erkmaa Suvekursus

Galerii

Uudiste arhiiv

AS KROONPRESS

TERVE MAJA

iSport

TARTU LINN

Carlos Jürgensil ja ORU meeskonnal on algavaks hooajaks ootused kõrged

Carlos Jürgens/ORU Basketball Eelmise hooaja alguses sai selgeks, et Erkmaa Korvpallikooli kasvandik Carlos Jürgens jätkab peale gümnaasiumi lõpetamist karjääri USA üliõpilasliigas NCAA. 

Tartust pärit noormees alustas augusti keskpaigas õpingutega Oklahomas Tulsa külje all asuvas Oral Roberts ülikoolis ja liitus ORU meeskonna ettevalmistusega.


Jürgens on hästi sisse elanud ja harjub teistsuguse treeningprotsessiga. NCAA reeglite kohaselt võib nö preseasonil olla meeskonna treeninguid ainult neli tundi nädalas: „Mis tähendab, et iga nädal on viis saali- ehk meeskonnatrenni, mis kestavad 45 minutit“. Meeskonna treeningule eelneb jõusaalitrenn, mis pidavat olema hoopis teistsugune võrreldes Eestis kogetuga: „Seeriate vahel pause pole ja kava on ehitatud üles kolmel erineval astmel. Peale meeskonna trenni toimuvad individuaaltrennid, kus treenime intensiivselt viskamist, põrgatamist, söötmist ja muid elementaarseid oskuseid“. 

Trennid algavad kella kolmest ja kokku kestavad umbes neli tundi. Lisaks on hommikused trennid: „Paaril  korral nädalas treenime väiksema seltskonnaga ka kell 7 hommikul, et päike meid ei põletaks väljas“.

Meeskond alles hakkab kokku sulama: “Sats on täis igasuguseid erinevaid karaktereid, aga meie nö team chemistry on alles sujumas. Kõik on sõbralikud ja aitavad vajadusel ning alati veenduvad, et kõigil oleks kõik hästi“. 

Hooaja eesmärkidest rääkides Jürgens saladuse loori väga ei kergita: “Treeneritel on hooajaks väga kõrged ootused, nagu ka muidugi minul ja kõigil mängijatel. Usun,et tõestame seda oma tegudega väljakul“. Jürgens on kindel, et neist saab olema meeskond, kes hakkab platsil jooksma rohkem kui ükski teine sats: „Meeskonna trennides jookseme harjutuste vahel ajapeale otsasi  ning enne ja peale individuaaltrenne on conditioning, mis enamasti hõlmab trepijookse, kaitseasendi drille ja erinevaid intensiivseid tracke“.

Esimene liiga mäng on 6.novembril ja teine juba 9.novembril. Sealt edasi on väga tihe mängugraafik, mistõttu tuleb reisimist ja võõrsil olemist üksjagu ette. Ülikooli õpingud kaugete reiside tõttu ei kannata, sest koolitööd saab lihtsasti läbi meedia teha: „See ilmselt valmistab mulle kõige rohkem raskusi, sest kõik need mitte kõnekeelsed terminid on veel keerulised. Aga esimesed õnnestunud koolitööd annavad kinnitust, et olen õigel teel“.

Soovime Carlosele edu algavaks hooajaks!


Erkmaa Korvpallikool
06.09.2018  Liitu meiega Facebookis

    


Online uudised


Järgmine mäng
Lähiajal mänge ei ole!


Kalender

BASKET.EE

BBBL

FIBA Europe

EUROLEAGUE

EUROBASKET

VTB UNITED LEAGUE

JES-BASKETBALL

Kell on 17:13 ning hetkel on lehel 187 külastajat
 Lehe valmistas Maarja Tarkvara