Mikk Jurkatamm Itaalia U18 finaalturniirist: vastased olid meist paremini valmistunud

Bologna ja Mikk Jurkatamm kaotasid hiljuti lõppenud Itaalia U18 vanuseklaasi finaalturniiril veerandfinaalis 81:90 Siena Mens Sana Basketball Academy meeskonnale ning seetõttu tiitliheitlusesse sekkuda ei saanud.

“Enne turniiri teadsime, et meie alagrupp on teistega võrreldes kindlasti kõige tugevam. Turniiri edenedes tulid meil ka mõned vigastused – näiteks põhirotatsiooni mängija murdis käeluu ja jäädi ka palavikku. Vaatamata sellele tahtsime kindlasti ikka nelja hulka pääseda,” sõnas Jurkatamm Korvpall24.ee portaalile.

Veerandfinaalis saadud kaotuse põhjustena tõi noormees välja: “Võib öelda et vastased olid meist paremini valmistunud. Mäng lagunes kaitses ära. Peamine probleem oli pick and roll kaitse.”

17-aastane Jurkatamm kogus finaalturniiril viie mänguga keskmiselt 10,8 punkti, 5,8 lauapalli ja 1,6 resultatiivset söötu.

Jurkatamme sõnul ta enda järgmise aasta kohta veel rohkem midagi öelda ei oska, kui seda, et reeglid noortesüsteemis muutuvad ja U20 vanuseklass kaob ära ning U18 saab mängida kuni kolm mängijat, kes võivad olla vanemad.

“Suure tõenäosusega oli see minu viimane mäng U18 eest,” ütles Jurkatamm, kuid täpsemalt midagi ei lisanud, sõnades vaid, et variante on mitmeid.

www.korvpall24.ee, 23.06.2018