U14 poisid võitsid hõbemedalid

foto: EKL Erkmaa Korvpallikooli U14 poiste võistkond teenis Eesti meistrivõistlustelt II koha! Veerandfinaalis võideti kahel korral kindlalt KK HITO/BC Karjamaa, mis tagas pääsu nelja parema meeskonna finaalturniirile.

Maikuu teisel nädalavahetusel Rakvere Spordikeskuses peetud finaalturniiri poolfinaalis olid Erkmaa KK poisid paremad T.Soku KK/SK Nord eakaaslastest 88:80. Karl Markus Poom viskas 34, Rando Roos 21, Egert Erm 15 ja Sander Zirel11 punkti.

Poolfinaali statistika: http://www.basket.ee/et/pu14/158/ajakava-ja-tulemused/?gid=2018158220

Finaali vastaseks oli Audentese spordiklubi, kes alistas poolfinaalis 83:65 KK Viimsi U14 Must võistkonna.

Võitluslikus finaalis tuli treener Rauno Kiuru juhendatavatel poistel tunnistada Audentese spordiklubi paremust 79:66. Erkmaa KK tulemuslikumad olid Karl Markus Poom 28 punkti ja 11 lauapalliga, Egert Erm 18 punkti ja 16 lauapalliga ning Rando Roos 11 punktiga.

Finaali statistika: http://www.basket.ee/et/pu14/158/ajakava-ja-tulemused/?gid=2018158222

Erkmaa KK U14 meeskond mängis koosseisus: Egert Erm, Siim Kull, Christen Käämer, Arthur Lauk, Ralph-Marten Lauren, Taaniel Maa, Heiki Peterkopf, Karl Markus Poom, Rando Roos, Sander Zirel, Tim-Hendrik Haar. Meeskonna hea ettevalmistuse eest kandsid hoolt treenerid Rauno Kiuru ja AigarKukk.

U16 POISID TEGID ARENGUS SAMMU EDASI

U16 poiste Eesti meistrivõistlused lõppesid playoffi algfaasis, kui kahel korral tulemustega 66:80 ja 67:75 tuli tunnistada Raplamaa paremust.

Treener Rauno Kiuru kokkuvõte hooajast: „Hooaja jooksul toimus meeskonna mängus märgatav areng. Hooaeg algas nõrkade esitustega, hooaja käigus saadi oma mäng käima. Järjest rohkem jõuab pall eesliini mängijatele Kaarlile ja Markkusele, mis on pannud kaitse rohkem liikuma ning tekitanud teistele mängijatele viske kohti. Samuti on samm edasi tehtud lauavõitluses. Eks ikka oli mänge, kui vastasele jäädi pikkusega alla, kuid võrreldes eelmise hooajaga on see oluliselt paranenud.

Läbi hooaja on kummitanud kehvalt sooritatud vabavisked – Eesti meistrivõistlustel on visked olnud 394/249 ehk 63,2%, EYBLis 244/12551,2%. Need numbrid näitavad, et oleme vabaviske joonele jätnud päris palju punkte.

Läbi hooaja oli meie meeskonna suurim skoorija Gregor Kuuba (EMV keskmiselt 18.7 EYBL 15.5 punkti). Head meelt valmistas, et oli  mänge, kus hiilgasid ka teised - näiteks Kaarel Kiiveri 29 punkti TTÜ vastu, Rando Roosi 19 punkti Riia DSNi vastu, Karl-Markus Poomi 23 punkti BC Kalev/Audentse vastu.

Kokkuvõttes tunnen, et oleme võistkonnaga sammu edasi teinud. Nüüd on veel jäänud mängida EYBLi final four ja siis saab juba hakata põhja laduma järgmiseks hooajaks.“

BS Jugla
U15 KA Tallinna Kalev(Erkmaa KK)

25. mai 09:00
Daugava spordihoone, Riia