U14 ja U16 poistel lõppes põhiturniir

K.M.Poom / foto: EKL Nädalavahetusel toimunud viimastes põhiturniiri mängudes kohtusid Erkmaa Korvpallikooli U14 poisid BC Tartuga ja Pärnus peetud U16 poiste mängudes olid vastasteks Korvpalliklubi Pärnu ja Saku Korvpalliklubi.

U14 I divisjon

Eesti meistrivõistluste I divisjonis mängivad U14 (s 2004 jahiljem) vanuseklassi poisid alistasid võõrsil peetud mängus BC Tartu tulemusega 92:70. Mängu resultatiivsem oli Egert Erm 30 punktiga.

Treener Rauno Kiuru juhendatav U14 meeskond lõpetas sellega põhiturniiri Audentese spordiklubi järel teise kohaga. Hooajal peetud 14 mängust võideti 11. Läbi hooaja on meeskonna liidrid olnud Karl Markus Poom visates keskmiselt 26,7 punkti mängust, talle järgnevad Rando Roos 24,4 ja Egert Erm 23 punktiga.

U14 turniiritabelit vaata SIIT !

Peatselt algavad play-off mängud, kus Erkmaa KK on esimese vooru mängudest vaba. Üks põhiturniiri mäng peetakse veel sel reedel (13.04), mille järgselt selgub tabeli lõplik paremusjärjestus. Tõenäoliselt tuleb vastane paarist KK Hito/BC Karjamaa või Kose Spordikool vs  Saku KK. Play-off mängud peetakse kahe võiduni. U14 vanuseklassi finaalturniir toimub 12.-13.maini Rakvere Spordihoones.

G.Kuuba / foto: EYBL  U16 II divisjon

U16 (s 2002 ja hiljem) vanuseklassi poisid alistasid viimastes Pärnus peetud põhiturniiri mängudes esmalt korvpalliklubi Pärnu esinduse 65:40 ja seejärel Saku Korvpalliklubi 81:70.

Meeskonna resultatiivseim on hooaja jooksul olnud Gregor Kuuba keskmiselt 18,6 punktiga, talle järgnevad Karl-Markus Rumjantsev 10,6 ja Karl Markus Poom 9,1 punktiga. II divisjoni paremusjärjestuses lõpetas Erkmaa KK põhiturniiri TTÜ korvpallikooli ja BC Kalev/Audentese järel kolmanda kohaga, teenides 14 mängust 10 võitu.

U16 turniiritabelit vaata SIIT !

Algavates playoff mängudes on Erkmaa KK vastaseks I divisjoni kuues meeskond, kelleks võib olla Raplamaa või T.Soku KK/SK Nord. I divisjoni viimased põhiturniiri mängud toimuvad eeloleval nädalavahetusel. Play-off mängud peetakse kahe võiduni, esimene võõrsil, teine kodus ja vajadusel kolmas samuti võõrsil.

Põnevust sellesse kevadesse veel jagub!