2006 /  2007 /  2008 /  2009 /  2010 /  2011 /  2012 /  2013 /  2014 /  2015 /  2016 /  2017 /  2018 /
Jaanuar /  Märts /  Aprill /

EYBL U15 etapilt naastakse pronksmedalitega!

Treener Rauno Kiuru juhendatav meeskond teenis Riias toimunud hooaja viimasel etapil nelja võidu ja ühe kaotusega kolmanda koha. Hooaja kokkuvõttes saadi üheksa võitu ja kuus kaotus. Järgmisel nädalavahetusel toimub selle vanuseklassi teise alagrupi etapp, mille järgselt selgub hooaja lõplik paremusjärjestus.

Euroopa Noorte Korvpalliliiga (EYBL) U15 vanuseklassi II divisjoni Riias toimunud III etapi avapäev tõi treener Rauno Kiuru juhendatavale meeskonnale kaks võitu.

Avamängu võitu 50:42 Riia BS Jugla vastu võib pidada mõneti üllatuseks, sest neil oli siiani tabelis kümnest mängust kaheksa võitu meie 10/5 võidu vastu. Meie tulemuslikumad selles mängus olid Kaarel Kiiver 16 punktiga, lisaks võttis kuus laupalli, andis kolm resultatiivset söötu ja tegi kolm vaheltlõiget. Gregor Kuubalt 11 puntki ja 6 lauapalli.

Õhtune mäng, liiga "punase laterna" ehk võiduta meeskonna poolakate ROSA Piotrowka Radomiga, oli hoopis teise stsenaariumiga. Raske käivitus ja madal visketabavus panid pitseri. Terve mängu oldi tagaajajarollis. Mängu viimasel minutil jõuti Sten-Eric Käämeri korvist viigini. Peale minutilist mõtlemispausi tegi ta vahelt lõike ning seejärel tehti talle kiirelt viga. Sten-Ericul tuli seejärel asuda vabaviskeid sooritama. Mängu lõpuni oli sellel hetkel jäänud 17 sekundit. Esimene vabavise ei tabanud, kuid teise pani Sten-Eric kindlalt kotti ja nii see võit koju tuligi. Sten-Ericult selles mängus 5 punkti. Meeskonda vedas ja resultatiivseim oli Gregor Kuuba 13 punktija 11 lauapalliga.

Teine võistluspäev EYBL U15 etapil pakkus treener Rauno Kiuru meeskonnale taas võidurõõmu. KA Tallinna Kalev nime all mängivad tartlased kallutasid hommikuses vastasseisus Riia DSN/SPORTA BODE meeskonnaga peale kaotatud avapoolaega 23:34 oma kasuks teisel poolajal. Olles peale kolmandat veerandaega veel kaotusseisus 46:47. Seejärel lisati tempot ja võideti viimane mänguperiood 22:7 ning kogu mäng 68:54. Oma „püssi“ sai paukuma Rando Roos, kelle kontosse kanti 19 punkti, teda toetas Gregor Kuuba 18 ja Kaarel Kiiver 13 punktiga.

Õhtune mäng teise Riia meeskonnaga A.Kraukla/VEF kujunes pingevabaks. Numbrid 59:36 tablood tähistasid eestlaste võitu, kus mänguaega jagus võrdselt kõigile. Meeskonna resultatiivsemad olid Paul Jürgens ja Gregor Kuuba võrdselt 14 punktiga.

Riias toimunud EYBLi U15 vanuseklassi viimases mängus tuli tunnistada TTÜ korvpallikooli paremust 66:41. Tallinlaste dikteerimisel kulgenud kohtumises jäädi lauas alla 29-37 ning patustati 19 pallikaotusega. Resultatiivsemad olid  Gregor Kuuba 12 (lisaks 9 lauapalli) ja Paul Jürgens 10 punktiga.

Gregor Kuuba valiti etapi sümboolsesse viisikusse. Efektiivsuselt oli ta oma näitajatega turniiril kolmas, visates keskmiselt 13,6 punkti, võttis 7,8 lauapalli ja andis 2,6 korvisöötu.

Meeskond mängis koosseisus: Karl Markus Poom, Rando Roos, Egert Erm, Madis Puu, Paul Jürgens, Kaarel Kiiver, Sten-Eric Käämer, Gregor Kuuba, Karl-Markus Rumjantsev, Markkus Mõttus. Poiste ettevalmistuse eest on hoolt kandnud treenerid Rauno Kiuru ja Aigar Kukk.

II divisjoni III etapi paremusjärjestus:
1. TTU BS, 2. Georgia 2003, 3. BA Tallinn Kalev, 4. DSN/SPORTA BODE, 5. BSJugla, 6. Oslo 2003, 7. ROSA Piotrowka Radom, 8. A.Kraukla/VEF.

18.03.2018