2006 /  2007 /  2008 /  2009 /  2010 /  2011 /  2012 /  2013 /  2014 /  2015 /  2016 /  2017 /
Jaanuar /  Veebruar /  Märts /  Aprill /  Mai /  Juuni /  Juuli /  September /  Oktoober /

Carlos Jürgens: see on alles minu unistuse algus
Carlos ja Peep Jürgens (Foto: erakogu) Nädala alguses USA-st Eestisse naasnud Carlos Jürgens tuli tagasi teadmisega, et Audentese lõpuklassi järel ootavad teda alates järgmisest sügisest ülikooliõpingud ja korvpallimängud tudengiliigas NCAA.

Oklahoma osariigis Tulsas asuva Oral Robertsi ülikooliga (ORU) tegi tagamängija tutvust koos isaga.

Kuidas tekkis võimalus ookeani taha minna enda oskusi näitama ja ülikooliga tutvuma?

Võimalus ülikooli külastama minna tekkis tegelikult siis, kui käisin suvel USA-s Elite Euro Talent kossulaagris. Muidugi ma olin rääkinud oma agendiga juba kevadest saati aga seal nägi ta mind esimest korda ja seejärel oli juba valmis full scholarship`i (täisstipendiumi – toim.) ja ülikooli külastusi välja pakkuma.

Millised olid esmamuljed?

Tegelikult kõik, mis kohapeal nägin, ületas ootused. Tehti ikka konkreetselt selgeks kui suured ja kvaliteetsed võimalused nende juures nii mängijana kui ka haridust omandades.

Kuidas vastu võeti?

Kuna jõudsime kohale öösel, siis viidi meid kohe hotelli. Sinna olid igasugused snackid ja maiustused valmis ostetud ning hotellist endast ei hakka üldse rääkima ...

Kas see, mida USA-s nägid, vastas ootustele või oli samuti midagi üllatavat?

Kõik, mis nägin, oli pigem ikkagi üllatav – alustadest saalidest, sõbralikest meeskonnakaalsastest ja eelkõige treeneritest.

Kirjelda palun linna ja kooli natuke lähemalt.

Tulsa on selline väiksem ülikoolilinn, kus kõik on väga mugav ning piisavalt lähedal. Towntown ehk kesklinn on ülikoolist umbes 20 minuti kaugusel, aga kõige tähtsam on minu jaoks ikkagi see, et saal oleks lähedal. Linn meenutab väga Tartut: on selline vaikne, palju on loodust, puid, põõsaid, muruplatse ja jalgsi liiklemisega probleeme otseselt pole.

Kuidas hindad senist aega ja õpinguid-treeninguid Audenteses?

Audenteses käivad trennid iga päev ja rutiiniga harjumine vajab aega. Päevad on pikad, kuid kui rutiin on paigas, siis pole probleemi. Graafikud on tihedad ning aeg läheb kiirelt. Otseselt ORU kolledžit ja Audentes võrrelda ei saa. Seda just rõhutatult professionaalsuse koha pealt.

Kas Audentes on pakkunud piisavalt väljundit või oleksid soovinud endale mänguliselt suuremat rolli meeskonnas?

Minule on pakkunud see igati piisavalt väljundit, sest olen tõestanud, et tahan mängida ja treenida ning see on ka algusest peale piisavalt mängaega kaasa toonud.

Kas võib öelda, et viimased arengud ehk siirdumine tulevast sügisest ookeani taha, on sinu ühe unistuse täitumine?

See on alles minu unistuse algus, sest ma ei usu, et kui keegi mõtleb oma unistuse peale, siis puudutab see ainult väikest Eestit. Mina võtan seda kui enda bigtime next step`i (elu suurt võimalust - toim.) ja teisel pool ookeani algab alles see, mida tegelikult tahan.

Mitmed meeskonnakaaslased Erkmaa Korvpallikooli päevilt, kellega koos korvpalliga Tartus alustasid, on leidnud endale klubid piiri tagant. Kas nende edu on innustanud sindki rohkem tööd tegema ja püüdlema oma eesmärgi poole?

Otseselt ei ole nad mind innustanud aga see, et nad on alati minu kõrval olnud ja konkurentsi pakkunud, on teinud minust sellise mängija, kes ma täna olen. Olen neile igati tänulik ja arvan, et millalgi meie kõigi teed jälle ühtivad. Mina ikkagi püüan enda unistust ise taga ajada ja keegi pole ega ka otseselt saa seda mõjutada.

Kellega endistest tiimikaaslastest rohkem igapäevaselt suhtled?

Kõige rohkem suhtlen Hugoga (Hugo Erkmaa – toim.), sest oleme ikkagi väga noorest saati vendade eest olnud. Ka kõik teised on alati olemas, aga lihtsalt me ei suhtle nii palju.

Kas julged ennustada, kes võiks olla järgmine meeskonnakaaslane, kes välismaale siirdub või seda vähemalt väärib?

Sellist ennustust ma öelda ei oska. Potentsiaali leidub, kuid aeg näitab, kes esimesena hooajal esile kerkivad.

15.10.2017
ERKMAA KORVPALLIKOOL