Algaval hooajal jagub põnevust noortest täiskasvanuteni

Erkmaa Korvpallikooli võistkonnad mängivad algaval hooajal Eesti meistrivõistlustel U14 vanuseklassis I divisjonis ning U16 vanuseklassis II divisjonis.

Lisaks osalevad U15 poisid (s 2003) Euroopa Noorte Korvpalliliiga II divisjonis. Noorteklassidest väljakasvanud Erkmaa Korvpallikooli kasvandikud teevad kaasa erinevates täiskasvanute sarjade.

Pilk tasub peal hoida ka Erkmaa Korvpallikoolist välismaale siirdunud mängijatel.

U16 POISID

Treener Rauno Kiuru juhendatavad U16 poisid teenisid hooajaeelses esimeses kvalifikatsioonis võidu ja kaotusening võimaluse võidelda koha eest kõrgemas divisjonis. Sakus toimunud mängudes edestati TTÜ Korvpallikool/SK RIM võistkond 103:56 ning teises kohtumises tunnistati etapi korraldaja võistkonna Saku KK paremust 81:56.

Pärnus toimunud II kvalifikatsiooni mängudes oli vastased veidi kõvemast puust ning Erkmaa KK teenis kolmest mängust võidu ja kaks kaotust. Alla jäädi Rakvere Spordikool/Tarvasele 55:73  ja Tallinna Kalev/Sportkundale 63:93. Viimases mängus alistati Korvpalliklubi Pärnu 75:54.Mängude statistikat vaata SIIT !

U16 II divisjoni mängudes tehakse algust sel laupäeval, 14.oktoobril, kui kell 12:00 võõrustatakse Kambja spordihoones BC Tartu II võistkonda. U16 võistkond osaleb ka Eesti karikavõistlustel.Esimeses kohtumises teisipäeval, 17.oktoobril minnakse võõrsil vastamisi Rapla Korvpallikooliga.

U14 POISID

U14 võistkond alistas põhiturniiri eelsetes kvalifikatsiooni mängudes kõik kolm vastast - Keila Korvpallikooli I võistkond 91:57, Tallinna Kalev/Sportkunda I 83:50 ja KuremaaSpordikool 87:52. Mängude statistika SIIT ! Selle tulemusena jätkab Rauno Kiuru võistkond U14 vanuseklassi I divisjonis.  Esimene mäng selles vanuseklassis on 29.oktoobril Kohtla-Järvel.

Ka U14 (treener Rauno Kiuru) võistkonda näeb sel nädalavahetusel mängimas Eesti karikavõistlustel, kui pühapäeval, 15.oktoobril kell 12:30 kohtutakse Kambja spordihoones toimuvas mängus Tallinna Kalev/Sportkundaga.

EYBL U15

Juba järgmisel nädalavahetusel, 20.-22.oktoobril peetakse EYBL U15 II divisjoni esimene etapp Vinni spordikompleksis.Treenerite Rauno Kiuru ja Aigar Kukke juhendatav valdavalt Erkmaa KK mängijatest koosnev KA Tallinna Kalev läheb vastamisi Pomerania 2003, BC Tsmoki-Minsk, Ukraine 2003, BS Riga, Georgia 2003. Lisaks osalevad etapil Oslo 2003 ja TTU BS.

Alexela meistriliiga, I liiga jaII liiga

Silma tasub peal hoida ka täiskasvanute liigadel, kus mitmetes võistkondades näeb Erkmaa KK noorteklassidest sirgunud pallureid. Kindlasti tasub jälgida Tallinna Kalev/TLÜ meeskonna tegemisi. Meeskond on esindatud nii Alexela korvpalli meistriliigas kui II liigas, mõlemas võistkonnas mängib Tom Kaldre. Hooaja esimeses II liigamängus teeniti väärt võit Tomi eestvedamisel. Tallinna Kalev/TLÜ II liigameeskonnas, kus peatreeneriks on Aivo Erkmaa näeb mängimas veel Aivar Grüningut ning aktiivses korvpallis on tagasi Jürgen Jürgenson.

Tom Kaldre / EYBL U20 Samuti tasub jälgida G4S Noorteliiga meeskonna tegemisi nii Alexela korvpalli meistriliigas kui I liigas, kus mängivad Carlos Jürgens ja Romet Käämer. Esiliigas teeb kaasa ka Jaanis Sirkel, kes kuulub BC Kalev/Cramo I meeskonda.

Nii Tom, Carlos, Aivar kui Romet mängivad KA Tallinna Kalev koosseisus EYBL U20 sarjas. Esimesel etapil Poolas teeniti kaks võitu ja kolm kaotust, turniiri Allstarsviisikusse valiti Tom Kaldre. Romet Käämerit näeb Eesti noortemeistrivõistlustel mängimas Tallinna Kalevi U18 meeskonnas.

Nii EYBL U20 kui Eestimeistrivõistluste U18 Tallinna Kalev peatreener on Aivo Erkmaa.

VÄLISMAA

Põnevaid mänge on oodata ka välismaalt. Lisaks noorte mängudele on oodata Erkmaa KK kasvandike põnevaid hetki ka täiskasvanute liigades.

Seria A2 liigas näeb sel hooajal mängimas Kaspar Treierit ja Arnold Mitti, kes kuuluvad Montegranaro Poderosa Basket meeskonda. Seria B liigas Firenze Fiorentina Basket meeskonnas mängiv Hugo Erkmaa ning Seria C liigas Livorno Don Bosco meeskonna koosseisu kuuluv Kirill Korshunov

U20 eliitsarjas mängivad Montegranaro Poderosa Basketis pallivad Arnold Mitt ja Kaspar Treier ning U20 esiliigas Firenze Fiorentina Basketi eest Hugo Erkmaa. Itaalia U18 kõrgemas liigas konkureerivad Kaspar Kitsing Aquila Trento ja Kirill Korshunov Livorno Don Bosco meeskonnas.

Rapla KK

17. oktoober 17:30