Erkmaa Korvpallikool
      Korvpallikool            Dokumendid            Treeningud            Kontakt        
Treenerid

Mängijad välisklubides

Tulemused

Basket Unites

Lurich Cup

Meiega Meistriks

Rising Stars

EYBL

Girls Trophy

Erkmaa Suvekursus

Galerii

Uudiste arhiiv

    - Online uudised

    - Uudised

TULE TRENNI!

AS KROONPRESS

GEFI

TERVE MAJA

iSport

TARTU LINN

2005 /  2006 /  2007 /  2008 /  2009 /  2010 /  2011 /  2012 /  2013 /  2014 /  2015 /  2016 /  2017 /  2018 /  2019 / 
Jaanuar /  Veebruar /  Märts /  Aprill /  Mai /  Juuli /  August /  Oktoober /  Detsember / 

U18 Prantsusmaal: kokkuvõte ja analüüs

Noormeeste U18 koondis käis teist aastat järjest heatasemelisel turniiril Prantsusmaal ning saavutas seekord teise koha. Koht kohaks, võidud võitudeks, kuid kahtlemata on tegu ülimalt vajaliku verstapostiga valmistumisel suviseks EMiks.

Prantsuse Alpides Orgelet' väikelinna lähedal Jura mäestikus Bellecini spordibaasis toimunud turniiril võitis Eesti koondis alagrupis Bourg-en Bresse’i väikelinna tiimi (Prantsusmaa U18 liiga 5.-6.) 52:37, seejärel peaaegu ideaalse mänguga Canarias Academy’t Hispaaniast 73:37 ning kaotas grupi viimases kohtumises Nanterre’ile (Prantsusmaa noorteliiga 10.) 56:58.

Allpool vastab küsimustele ja teeb kokkuvõtte treener Olari Narits, kes täitis sedakorda peatreeneri rolli kuna Rait Käbin, olles Kalev/Cramo abitreener, viibis meie esindusklubi Kasahstanis.

Malaga oli liiga võimas

Et Nanterre püsis enne kohtumist Eestiga võiduta, oli meie alagrupi esikoht kindel juba enne viimast mängu nendega. „Lõdvalt võtma me ei läinud, aga küllap olid ka poisid tabelit vaadanud ja alateadlikult see kindlasti mõjus. See oli meie nõrgim mäng sellele turniiril“, tähendas koondise juhendaja Narits

Finaalis kaotas Eesti koondis Malaga Unicajale 55:67. „Malaga näol oli tegu oli turniiri parima, tugevaima meeskonnaga. Malaga noored mängisid hästi agressiivselt, igas liinis oli neil häid tegijaid, lisaks nagu mängupäeva kommentaaris öeldud, see 213 rumeenlasest tsenter, kes pani korvi alt 80 % ja kui teda takistasime, siis vabaviskeid kümnest üheksa... Meil polnudki ühtki seda tüüpi mängijat, keda tema vastu kasutada.“

Koondisel omad ülesanded

Agresssivsus ning surve tagamängijatele on kindlasti see, mida meie noormängijad koduses noorteliigas ega isegi Alexela KMLis ei koge. „Need mängud olid kindlasti väga vajalikud, siinmail me paljutki ei näe, ei tunneta. Mängijate, vastasmeeskondade stiil on erinev, kohtunike käekiri on erinev. Saime väärt kogemusi, mida edaspidi ära kasutada.

Koondisel olid enne turniiri omad, asjad, oma kokkulepped, mille järgi mängida. „Peensusi ei hakka seletama, aga üritasime kinni pidada ette antud suundadest ja juhistest mänguplaani, positsioonide ja liikumiste osas. Niisamuti püüame sama teha, minnes mais Nordic Cupile Rootsi,“ selgitas Narits.

Kaitse üldiselt töötas

Neljalt mängult kohapealt laekunud lühisõnumite baasil jäi kõlama, et neis mängudes, kus Eestil kaitse töötas, läks hästi, kus ei töötanud nii hästi, tuli vastu võtta kaotus. „Meie mäng, tõsi, on praegu selline, et kaitse on võtmetähtsusega. Kui sellega on korras, saame rünnakul oluliselt rohkem võimalusi. Seis on selline, et positsioonirünnak viis-viie vastu pole meie leib, meie jaoks on see keeruline. Siin tuleb tööd teha ja sisse viia muutusi."

„Konkreetsemalt mängudest rääkides oli aga nii, et alagrupis saime kaitses väga hästi hakkama, aga tabasime üldjuhul kehvasti. Sellest ka punktiskoorid 50-60 vahel, mis siis, et mängiti 32 minutit. Kaitses valdavalt olime tublid.“

Esile tõstaks Jurkatamme ja Hermetit

„Positiivse poole pealt tuleb esile tõsta veel seda, et kõik 12 kaasas olnud võistkonnaliiget said piisavalt mänguaega. „Ka punktide jagunemine oli meil päris võrdne, vist ühes mängus küündis Siim-Markus Post 20 punktini. Väga palju oli enamuses mängudes 7-8-punkti mehi,“ jätkas Narits.

„Nende nö liidrite – Posti ja Madis Soodla asemel tahaksin selle turniiri baasil esile tõsta pigem Taavi Jurkatamme ja Kregor Hermetit,“ sõnas Narits. „Nemad on teinud BSBC-ga võrreldes kõige suurema mängulise edasimineku. Post on niipalju enesekindlam mängumees, et teeb nö „oma“ ikka ära. Tema panust ei saa mõistagi alahinnata.“

Järgmine etapp – Nordic Cup mais

Selle turniiriga koos on nüüd U18 ettevalmistusest Naritsa sõnul läbi käinud 24 või 25 poissi. „Järgmisesse faasi – enne Nordic Cupi kogunemist mais, tahame kutsuda 16-18 noormeest. Soov on, et see ring oleks mais veel laiem, et saaks proovida veel mõningaid küsimärgi all olevaid mängijaid, võimalikke üllatajaid, esiletõusjaid.“

Sealt edasi, juuni, on kavas kontrollmängud Läti ja Gruusiaga ning kandidaatide ring muutub ahtamaks. Juulis toimub Balti Matš, mille põhjal formuleeruvad juba need tosin noort meest, kes sõidavad 21. juulil Austriasse EMi B-divisjoni turniirile.

Rünnak vajab muutusi

Millele turniir Ida-Prantsusmaal osundas? Kust king pigistab?

„Eks teha on üksjagu, mäng peab muutuma terviklikumaks, tempomuutused peavad olema mõtestatud jne. Aga konkreetsemalt: peame tähelepanu pöörama kindlasti pick-n-roll kaitsele, rünnakul tuleb muuta omajagu asju, niisamuti peame hakkama kaaluma oma võimalusi maa-ala vastu. Seda oleme teinud siiani minimaalselt,“ lõpetas Narits.

 

25.02.2015
EKL, http://www.basket.ee/  Liitu meiega Facebookis

    


Online uudised


Järgmine mäng
Lähiajal mänge ei ole!


Kalender

TOETA NOORI!

BASKET.EE

BBBL

EYBL

FIBA Europe

EUROLEAGUE

EUROBASKET

VTB UNITED LEAGUE

JES-BASKETBALL

Kell on 14:47 ning sa oled hetkel lehel ainuke külastaja
 Lehe valmistas Maarja Tarkvara